Валюта
Питання/Тема
Чи можливо завершення валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків у випадку взаємозарахування зустрічних вимог між контрагентами зовнішньоекономічного договору?
...

...

Порядок здійснення банком валютного нагляду за дотриманням його клієнтами-резидентами (крім банків) установлених Національним банком України граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів визначено Інструкцією, затвердженою постановою Правління НБУ від 02.01.2019 № 7.

Цією Інструкцією встановлено початок відліку граничних строків за експортно-імпортними операціями, а також порядок та підстави завершення валютного нагляду за такими розрахунками у зазначених операціях.

Однією з таких підстав, що передбачено підпунктом 5 пункту 10 розділу ІІІ Інструкції, є подання резидентом до уповноваженого банку відповідних документів про припинення зобов'язань за операціями з експорту, імпорту товарів зарахуванням зустрічних однорідних вимог. Проте цією ж нормою визначено сукупність умов, що підлягають обов'язковому дотриманню при такій операції:

  • вимоги випливають із взаємних зобов'язань між резидентом і нерезидентом, які є контрагентами за цими операціями;
  • вимоги однорідні; строк виконання за зустрічними вимогами настав, або не встановлений, або визначений моментом пред'явлення вимоги;
  • між сторонами не було спору щодо характеру зобов'язання, його змісту, умов виконання.
Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити