Транспортно-експедиторська послуга
Питання/Тема
Як визначається місце постачання послуг за договором транспортного експедирування при оподаткуванні ПДВ?
...

...

За загальним правилом, відповідно до підпункту ж) пункту 186.3 статті 186 ПК України, місцем постачання транспортно-експедиторських послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або – у разі відсутності такого місця – місце постійного чи переважного його проживання.

До того ж для визначення місця постачання допоміжних послуг, таких як навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг, необхідно застосовувати спеціальну норму підпункту а) підпункту 186.2.1 пункту 186.2 статті 186 ПК України, відповідно до якої місце постачання цих послуг визначається за місцем фактичного постачання послуг, пов'язаних з рухомим майном.

Якщо ж за договором транспортного експедирування, експедитор також безпосередньо надає послуги перевезення, то місце постачання цих послуг визначається за пунктом 186.4 статті 186 ПК України, тобто за місцем реєстрації постачальника (перевізника-експедитора).

Експерт Taxlink,​
Мирослава НЕЧАЙ

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію