Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Судове оскарження
Редакції документа
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Чи зобов’язаний податковий орган дотримуватися послідовності дій, визначеної Податковим кодексом України, щодо стягнення податкового боргу, якщо у платника відсутні розрахункові рахунки? Чи може суд здійснювати стягнення податкового боргу за рахунок активів платника податків?
...

...

Відповідно до пункту 95.1 статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Із змісту зазначеної норми можна прийти до висновку, що для стягнення податкового боргу з майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, йому спочатку потрібно довести, що у такого платника відсутні кошти.

Відповідно до підпункту 14.1.93 пункту 14.1 статті 14 ПК України, кошти – це гривня або іноземна валюта. Такі кошти можуть бути як в готівковій, так і безготівковій формі. Кошти платника податків, відповідно до пункту 1.8 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою правління Національного банку України від 12.11.2003р., № 492 кошти банки відкривають своїм клієнтам за договором банківського рахунку поточні рахунки, за договором банківського вкладувкладні (депозитні) рахунки.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Чи є позов про скасування податкових повідомлень-рішень позовом майнового характеру?Які наслідки подання позовної заяви неналежним позивачем або до неналежного відповідача?Які суди розглядають справи про оскарження рішень контролюючих органів? Які строки для подачі позовної заяви для платника податків?Які строки для подання апеляційної або касаційної скарги? Які наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду?Чи може адміністративний суд під час розгляду справи за позовом податкового органу до платника про стягнення заборгованості на підставі неоскарженого в установленому порядку повідомлення-рішення, перевіряти законність такого рішення? Чи може платник податків під час судового розгляду справи про стягнення податкового боргу повторно оскаржувати податкове повідомлення-рішення до суду з інших підстав?Які правові наслідки має оскарження рішення, дії/бездіяльності контролюючих органів у судовому порядку?
Інформація про документ
Актуально з:
13.06.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити