Судове оскарження
Редакції документа
Питання/Тема
Чи є позов про скасування податкових повідомлень-рішень позовом майнового характеру?
...

...

1 вересня 2015 року набувають чинності зміни до Закону України «Про судовий збір». Серед іншого, цим Законом концептуально змінюються підходи до сплати судового збору за звернення до адміністративних судів, що проявляється як в застосуванні нової термінології, не притаманної адміністративному судочинству, так і у скасуванні граничних розмірів судового збору в адміністративних справах. Наразі існують цілком зрозумілі побоювання щодо можливої практики застосування таких нововведень, яка може значно ускладнити можливість захисту прав платників податків. На сьогодні ми вже маємо неоднозначний досвід кваліфікації позовів про скасування податкових повідомлень рішень як майнових позовів, яка запроваджена Вищим адміністративним судом України шляхом підписання листа. Це, в свою чергу, призвело до істотного збільшення розмірів судового збору, який позивач має сплатити для подання позову про захист своїх прав від порушень з боку держави. Не дивлячись на те, що переважна більшість фахівців сприйняла таку позицію як створення додаткових перепон у доступі до правосуддя, сьогодні вона лишається домінуючою в правозастосовчій практиці адміністративних судів.

Очевидно, проблема кваліфікації позову як майнового чи немайнового значно загостриться після 1 вересня 2015 року з набуттям чинності Законом України від 22 травня 2015 року №484-VIII. Скасування цим Законом верхньої межі ставки судового збору для майнових позовів, з урахуванням наведених вище правил кваліфікації майнових позовів, може мати катастрофічні наслідки для багатьох платників податків, які просто не зможуть дозволити собі сплатити судовий збір за звернення до суду для захисту від свавілля державних фіскальних органів.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Які наслідки подання позовної заяви неналежним позивачем або до неналежного відповідача?Які суди розглядають справи про оскарження рішень контролюючих органів? Які строки для подачі позовної заяви для платника податків?Які строки для подання апеляційної або касаційної скарги? Які наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду?Чи може адміністративний суд під час розгляду справи за позовом податкового органу до платника про стягнення заборгованості на підставі неоскарженого в установленому порядку повідомлення-рішення, перевіряти законність такого рішення? Чи може платник податків під час судового розгляду справи про стягнення податкового боргу повторно оскаржувати податкове повідомлення-рішення до суду з інших підстав?Які правові наслідки має оскарження рішення, дії/бездіяльності контролюючих органів у судовому порядку? Чи зобов’язаний податковий орган дотримуватися послідовності дій, визначеної Податковим кодексом України, щодо стягнення податкового боргу, якщо у платника відсутні розрахункові рахунки? Чи може суд здійснювати стягнення податкового боргу за рахунок активів платника податків?
Інформація про документ
Актуально з:
13.06.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію