Суб’єкт господарювання
Питання/Тема
Які суб’єкти господарювання є платниками податку на прибуток?
...

...

ПК України у підпункті 133.1.1. пункту 133.1. статті 133 встановлює, що платниками податкурезидентами є суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами.

Виходячи з цього, можна зробити такі висновки:

  • Платниками податку на прибуток є господарські організації, тобто юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку.
  • Зазначені особи є платниками податку на прибуток у разі здійснення своєї діяльності як на території України, так і за її межами.

Детальніше щодо поняття «резидент» – див. відповідну аналітику.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію