Суб’єкт господарювання
Питання/Тема
Чи може суб’єкт господарювання обрати спрощену систему оподаткування?
...

...

Відповідно до пункту 291.3. статті 291 ПК України юридична особа чи фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 Розділу XIV ПК України, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному законом.

Виходячи з цього будь-який суб'єкт господарювання може зареєструватися платником однієї з груп єдиного податку, з умови що він відповідає наступним умовам.

  1. фізичні особи – підприємці можуть зареєструватися платником першої групи єдиного податку, якщо вони не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень.
  2. фізичні особи – підприємці можуть зареєструватися платником другої групи єдиного податку, якщо вони здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
    • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
    • обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.
Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію