Сплата податку є одним з елементів податкового обов'язку. Податковий кодекс України не дає визначення поняття сплати, проте визначає, що сплата податків та зборів здійснюється безпосередньо платником податків у грошовій формі, у національній валюті України, крім випадків, передбачених ПК України або законами з питань митної справи. Сплачувати податки та збори можна як у готівковій, так і у безготівковій формі.
М. П. Кучерявенко деталізовано досліджував сутність сплати податків і зборів на теоретичному рівні. Під сплатою податків і зборів він пропонує розуміти сукупність дій платника податків щодо фактичного внесення сум податку, які підлягають сплаті, до відповідного бюджету або цільового фонду (Кучерявенко М. П. Податкове право: підручник / М. П. Кучерявенко. – Х.: Право, 2013. – С. 230.)
Сплата податку здійснюється у строки, визначені статтею 57 ПК України. Обов'язок зі сплати податкових зобов'язань вважається виконаним тоді, коли кошти зараховані до відповідного бюджету. У зв'язку з цим на строк сплати податкових зобов'язань впливають також строки операційного дня та операційного часу банку.