Строк давності
Питання/Тема
Чи застосовується строк давності при стягненні пені?
...

...

Характеризуючи строки давності при нарахуванні пені зазначимо, що її нарахування супроводжує весь період існування податкового боргу від моменту його виникнення і до повного погашення. Пеня не нараховується на пеню, однак нараховується на всю суму податкового боргу (узгодженого грошового зобов'язання) . Існування податкового боргу тягне за собою нарахування пені. Припинення податкового боргу припиняє таке нарахування. Являючи собою міру відповідальності за несвоєчасну сплату податкового боргу пеня нараховується щоденно, автоматично, незалежно від строків давності та вини платника у несвоєчасній сплаті податкового боргу.

При цьому, закон не встановлює строків давності стягнення пені. Пеня не включається до складу грошового зобов'язання, а отже на неї не розповсюджується дія статті 102 ПК України. Аналізуючи чинну редакцію ПК України, ми можемо із впевненістю стверджувати, що податкова пеня, нарахована один раз на суму грошового зобов'язання стягується безстроково, що безперечно не має ані логіки, ані будь-якого сенсу взагалі.

close icon
Пов'язані питання/Теми
Протягом яких строків платник може повернути надмірно сплачені грошові зобов’язання з бюджету?Що таке строк давності?У яких випадках строк давності не застосовується?З якого дня починає рахуватися строк давності відносно реалізації контролюючими органами повноваження щодо визначення грошового зобов’язання платника податку?Яким чином визначається початок перебігу строку давності, який починається з останнього дня граничного строку подання податкової декларації з відповідного податку?Яким чином визначається початок перебігу строку давності, який починається за днем фактичного подання податкової декларації?Яким чином визначається початок перебігу строку давності, який починається за фактичним днем подання уточнюючого розрахунку (у разі його подання)?Яким чином визначається початок перебігу строку давності, який починається за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом?Коли закінчується відлік строку давності та які правові наслідки його закінчення?Чи можливе зупинення перебігу строку давності?Чи можливе продовження або переривання строків давності в податкових правовідносинах?Яким чином впливають строки давності на повноваження контролюючого органу щодо визначення суми грошового зобов’язання?Яким чином застосовуються строки давності при стягненні податкового боргу?Чи впливають строки давності на подання уточнюючого розрахунку?Чи впливають строки давності на можливість проведення контролюючими органами перевірок?Яким чином враховуються строки давності при оскарженні в суді податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу?Яким чином обраховується строк давності при визнанні податкового боргу безнадійним?Яким чином враховуються строки давності при застосуванні та стягненні штрафних (фінансових) санкцій (штрафів)?
Інформація про документ
Актуально з:
28.07.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію