Строк давності
Питання/Тема
Чи впливають строки давності на подання уточнюючого розрахунку?
...

...

Уточнюючий розрахунок не може бути поданий після закінчення строків давності, визначених у статті 102 ПК України. За загальним правилом, не пізніше, ніж через 1095 днів після закінчення строку подання декларації за період, за який подається уточнюючий розрахунок (або за днем фактичного подання декларації за цей період, якщо вона була подана пізніше). Це положення передбачено у зв'язку з тим, що за пунктом 102.1 ПК України платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання після спливу зазначених строків давності.

Водночас чітко у ПК України не вказано, чи можна уточнити показники минулих періодів в податковій декларації за наступний період після закінчення строків давності. Судова практика свідчить про те, що така форма виправлення помилок у податковій декларації прирівнюється до подання уточнюючого розрахунку, а отже, строки давності застосовуються в будь-якому випадку виправлення помилок у податковій декларації. Крім того, відповідно до пункту 102.1 ПК України спір щодо податкових зобов'язань, щодо яких минув строк давності, не підлягає розгляду в адміністративному чи судовому порядку. Тому якщо контролюючий орган не враховує ті показники, що уточнюються у податковій декларації, по яких минув строк давності, скарга на такі дії буде відхилена на підставі пункту 102.1 ПК України, якщо немає визначених у статті 102 ПК України підстав для продовження строків давності.

close icon
Пов'язані питання/Теми
Протягом яких строків платник може повернути надмірно сплачені грошові зобов’язання з бюджету?Що таке строк давності?У яких випадках строк давності не застосовується?З якого дня починає рахуватися строк давності відносно реалізації контролюючими органами повноваження щодо визначення грошового зобов’язання платника податку?Яким чином визначається початок перебігу строку давності, який починається з останнього дня граничного строку подання податкової декларації з відповідного податку?Яким чином визначається початок перебігу строку давності, який починається за днем фактичного подання податкової декларації?Яким чином визначається початок перебігу строку давності, який починається за фактичним днем подання уточнюючого розрахунку (у разі його подання)?Яким чином визначається початок перебігу строку давності, який починається за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом?Коли закінчується відлік строку давності та які правові наслідки його закінчення?Чи можливе зупинення перебігу строку давності?Чи можливе продовження або переривання строків давності в податкових правовідносинах?Яким чином впливають строки давності на повноваження контролюючого органу щодо визначення суми грошового зобов’язання?Яким чином застосовуються строки давності при стягненні податкового боргу?Чи впливають строки давності на можливість проведення контролюючими органами перевірок?Яким чином враховуються строки давності при оскарженні в суді податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу?Яким чином обраховується строк давності при визнанні податкового боргу безнадійним?Яким чином враховуються строки давності при застосуванні та стягненні штрафних (фінансових) санкцій (штрафів)?Чи застосовується строк давності при стягненні пені?
Інформація про документ
Актуально з:
28.07.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію