Страхувальники
Питання/Тема
Яким чином здійснюється взяття на облік страхувальників, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»?
...

...

Вимоги Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» не поширюються на осіб, які забезпечують себе роботою самостійно – займаються адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з отриманням доходу безпосередньо від цієї діяльності.

Проте, особи, які забезпечують себе роботою самостійно, згідно з пунктом 4 частини 1 статті 11 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-1 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та згідно з пунктом 5 статті 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є страхувальниками.

Страхувальники набувають статусу платників згідно з частиною 3 статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію