Страховий стаж
Питання/Тема
Що таке загальний та спеціальний стаж? Порядок їх розмежування.
...

...

Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у статті 24 надає визначення поняттю "страховий стаж", проте не розподіляє його на загальний та спеціальний, а також не надає їм визначення.

Загальний стаж роботи можна по іншому визначити як страховий стаж, тобто період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Будь-який період роботи, який відповідно до закону зараховується до страхового стажу включається в загальний стаж.

В свою чергу, спеціальний стаж роботи – період роботи на певних посадах чи в певних закладах, встановлених спеціальними нормами закону.

Не можна ототожнювати загальний та спеціальний стаж. В цьому випадку загальний стаж є більш ширшим поняттям, адже включає всі встановлені законом періоди, а не лише час роботи за певною спеціальністю.

На сьогодні розмежування періодів, що включаються до стажу роботи, на загальний та спеціальний, необхідно лише для визначення наявності права на пенсію за вислугу років.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію