Страховий стаж
Питання/Тема
Які періоди роботи зараховуються до стажу у подвійному розмірі для призначення пенсії за вислугу років?
...

...

За загальним правилом, передбаченим статтею 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страховий стаж зараховується в одинарному розмірі.

Проте, виключеннями з цього правила можуть слугувати пенсії за вислугу років, що регулюються іншими законами. Наприклад, Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Так, відповідно до статті 60 зазначеного закону, робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я, а також у психіатричних закладах охорони здоров'я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.

Багато спірних питань виникає при застосуванні цієї норми. Так, не передбачено законом, що у подвійному розмірі зараховується робота в таких закладах саме на посаді медичного персоналу. Значення в цьому випадку має саме статус закладу, а не посада. Наприклад, в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 29.01.2015 по справі № 116/3345/13-а суди дійшли висновку, що має право на зарахування в подвійному розмірі особа, що працювала вчителем початкових класів у обласному тубдиспансері.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію