Страховий стаж
Питання/Тема
Чи зараховується до страхового стажу робота за цивільно-правовим договором?
...

...

Відповідно до чинного законодавства України фізичні особи можуть залучатися до роботи не лише на підставі трудового договору, а й на іншій юридичній підставі, зокрема за цивільно-правовим договором.Стаття 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не визначає чи зараховується період такої роботи до страхового стажу.

Так, цивільно-правовий договір – це угода між громадянином і підприємством або підприємцем, предметом якої є виконання фізичною особою певної роботи до досягнення конкретного результату. Такі договори укладаються відповідно до положень цивільного законодавства у письмовій формі, закінчення такого договору оформляється актами здавання-приймання робіт.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-УІ (далі – Закон), платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, фізичні особи – підприємці, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами та самі фізичні особи, які виконують роботи за цивільно-правовими договорами.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію