Страховий стаж за спеціальними законами
Питання/Тема
Чи зараховується особам, звільненим з військової служби, до вислуги років періоди навчання?
...

...

За загальним правилом, до страхового стажу зараховуються лише періоди протягом яких особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за які сплачено єдиний внесок. Отже, до страхового стажу, особливості якого регулюються статтею 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», навчання не зараховується.

Інші правила встановлені для осіб, пенсія яким призначається за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Слід звернути увагу на зарахування до вислуги років особам  офіцерського складу, особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України при призначенні пенсії навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних вищих навчальних закладах, а також в інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання у межах 5 років із розрахунку за один рік навчання до вислуги зараховується півроку (6 місяців).

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію