Стаття 199. Пропорційне віднесення сум податку до податкового кредиту
Питання/Тема
Як перерахувати ПДВ згідно зы статтею 199 ПК України за необоротними активами, придбаними до 1 липня 2015 року?
...

...

Згідно з пунктом 42 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПК України) у разі, якщо придбані та/або виготовлені до 1 липня 2015 року необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні, платник податку здійснює перерахунок частки використання таких необоротних активів в оподатковуваних операціях, розрахованої відповідно до пунктів 199.2 та 199.3 статті 199 цього Кодексу (виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій) за підсумками одного, двох і трьох календарних років, що настають за роком, в якому вони почали використовуватися (введені в експлуатацію). У разі зняття з обліку платника податку, у тому числі за рішенням суду, перерахунок частки здійснюється виходячи з фактичних обсягів оподатковуваних та неоподатковуваних операцій, проведених з початку поточного року до дати зняття з обліку.

Отже, зазначений вище перерахунок здійснюють ті платники ПДВ, у яких необоротні активи, придбані до 01.07.2015, використовуються за так званим «подвійним» призначенням, тобто при здійсненні як в оподатковуваних, так і неоподатковуваних ПДВ операціях. Причому такий перерахунок повинен здійснюватися за підсумками одного, двох та трьох календарних років, що настають за роком, у якому вони введені в експлуатацію. Тобто, якщо необоротний актив був придбаний, наприклад, у червні 2015 року, але введений в експлуатацію у 2016 році, то перерахунок необхідно проводити за підсумками 2017, 2018 та 2019 років (роками, що настають за роком введення такого необоротного активу в експлуатацію).

Причому, на відміну від загальних положень статті 199 ПК України, перерахунок ПДВ в цьому випадку здійснюється, виходячи із частки використання таких необоротних активів в оподатковуваних операціях (а не з частки використання в неоподатковуваних ПДВ операціях) та відображається у рядку 15 податкової декларації з ПДВ за останній звітний період відповідного календарного року[1], коригуючи податковий кредит. Для такого перерахунку платнику ПДВ необхідно заповнити відповідні графи 3.1-3.3 таблиці 1 та таблицю 3 додатка 7 до податкової декларації з ПДВ за вищезазначений звітний період.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію