Стаття 199. Пропорційне віднесення сум податку до податкового кредиту
Питання/Тема
Чи застосовується стаття 199 ПК України до товарів/послуг, які були придбані без ПДВ, але використовуються в частково в оподатковуваних ПДВ операціях, а частково ні?
...

...

Підставою для нарахування та сплати того чи іншого податку або збору є виникнення у платника відповідного об'єкта оподаткування.

Зі свого боку пунктом 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі – ПК України) встановлено, що об'єктом оподаткування ПДВ є здійснення платником цього податку таких операцій, як: постачання товарів та постачання послуг на митній території України, ввезення товарів на митну територію України, вивезення товарів за межі митної території України, постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

Водночас пунктом 199.1 статті 199 ПК України встановлено, що у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання, виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію