Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Стаття 94. Розподіл судових витрат
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Який порядок розподілу судового збору між сторонами адміністративного процесу?
...

...

Порядок розподілу судового збору в адміністративному процесі залежить від суб'єктного складу осіб, які беруть участь у справі, зокрема від того, у якому статусі (позивача чи відповідача) перебуває суб'єкт владних повноважень. Так, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує сплачений нею судовий збір за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа. У справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судовий збір, сплачений позивачем, з відповідача не стягується незалежно від результатів вирішення спору.

Певні особливості щодо розподілу судового збору встановлено у разі вирішення спору шляхом примирення сторін та відмови позивача від позову.

У першому випадку закон надає сторонам можливість самостійно розподілити судові витрати, а у разі недосягнення згоди між ними – судовий збір розподіляється між сторонами порівну. У другому – понесені позивачем витрати зі сплати судового збору відповідачем не відшкодовуються. Однак якщо позивач відмовився від адміністративного позову внаслідок задоволення його відповідачем після подання адміністративного позову, то суд за заявою позивача присуджує понесені ним у справі витрати зі сплати судового збору із відповідача.

Окреме правове регулювання законодавець приділяє питанню розподілу судового збору у разі його не сплати у встановлений судом строк при відстроченні та розстроченні судових витрат. Так, якщо у строк, встановлений судом, судовий збір не буде сплачений, то позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.

Питання щодо розподілу судових витрат вирішується адміністративним судом під час прийняття постанови, а висновок щодо такого розподілу зазначається у її резолютивній частині. Повноваження щодо розподілу судових витрат належать не лише місцевому адміністративному суду, але і судам вищих інстанцій. Більше того, суди апеляційної, касаційної інстанції та Верховний Суд України, змінюючи судове рішення або ухвалюючи нове без повернення адміністративної справи на новий розгляд, зобов'язані змінити розподіл судових витрат.

Читати детальніше
Пов'язані питання/Теми
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити