Стаття 9. Порядок обчислення і сплати єдиного внеску
Питання/Тема
Як нараховується ЄСВ при скороченому і неповному робочому часі?
...

...

Згідно зі статтею 51 Кодексу законів про працю України (Далі - КЗпП), скорочена тривалість робочого часу встановлюється для конкретних категорій працівників. Так, право на скорочений робочий час мають працівники віком від 16 до 18 років (для таких осіб кількість робочих годин на тиждень встановлюється на рівні 36), для осіб віком від 15 до 16 років та для учнів віком від 14 до 15 років, які працюють під час канікул, кількість робочих годин на тиждень встановлюється на рівні 24. Для працівників, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці, - не більш як 36 годин на тиждень. Окрім того, скорочений робочий час може всановлюватись  законодавством для інших категорій працівників, як то учителі, лікарі та ін.

Зауважуємо на тому, що скорочений робочий час не впливає на зменшення заробітної плати працівника, а тому, розраховуватись сума ЄСВ має у загальному порядку. 

Дещо інша ситуація виникає при неповному робочому часі. Адже нормами статті 56 КЗпП прямо вказано, що оплата праці проводиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Неповний робочий час може встановлюватись за згодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом як при прийнятті на роботу, так і згодом.  Дещо інший порядок встановлення неповного робочого дня передбачений для вагітних жінок або жінок, які мають дітей-інвалідів або дітей віком до 14 років, адже в такому випадку, у разі прохання такої жінки, роботодавець зобов'язаний встановити для неї неповний робочий день.

Отже, у випадку встановлення неповного робочого часу необхідно звертати увагу на певні особливості нарахування ЄСВ. Якщо мова йде про роботодавця, як платника єдиного внеску, то тут діє правило за яким у разі, якщо база нарахування ЄСВ (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума ЄСВ, що сплачується роботодавцем, розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

Наведемо такий приклад, працівник працює на умовах неповного робочого часу і отримує заробітну плату на рівні 900 гривень. Розмір мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2015 року встановлено на рівні 1378 гривень. Отже, при сплаті ЄСВ роботодавець за базу для обрахування ЄСВ бере саме суму встановленої мінімальної заробітної плати, а сам працівник, сплачує ЄСВ з бази у 900 гривень.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію