Стаття 8. Розмір єдиного внеску та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування
Редакції документа
Питання/Тема
У яких розмірах встановлюються ставки єдиного соціального внеску?
...

...

Ставки єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування встановлені Законом України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі – Закон про ЄСВ) .

Разом з тим, зазначимо, що з 01 січня 2016 року до Закону про ЄСВ було внесено досить велику кількість змін, що торкнулися і ставок ЄСВ.

Так, до 01 січня 2016 року розмір ЄСВ, що належав до сплати напряму залежав від класу пофесійного ризику виробництва, який присвоювався платнику у встановленому законоадвством порядку.

Так, діючою на той момент редакцією Закону про ЄСВ встановлювалось 67 класів пофесійного ризику виробництва яким відповідали окремі ставки ЄСВ.

Однак, діючою на сьогоднішній редакцією Закону про ЄСВ, класів професійного ризику виробництва не передбачено, а для платників, відповідно,  встановлено єдину ставку єдиного соціального внеску на рівні 22%.

Однак, передбачені Законом про ЄСВ  і певні виключення.

Перш за все це стосується рботодавців – підприємств, установ і організацій які використовують у встановленому законодавством порядку працю інвалідів. В такому випадку, роботодавець сплатить 8, 41 % з бази нарахування ЄСВ для працюючих інвалідів.

Знижені ставки ЄСВ встановлені також для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема УТОГ та УТОС, а також, для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів. Вони сплачують 5,3 % та 5,5% ЄСВ відповідно від визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 Закону про ЄСВ бази.

При цьому, для застосування знижених ставок такими платниками мають бути дотримані певні вимоги:

  1. Кількість працюючих інвалідів становить не менш як 50 відсотків загальної сичельності працюючих
  2. Фонд оплати праці працюючих інвалідів становить не менше 25 відсотків суми витрат на оплату праці
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію