Стаття 8. Розмір єдиного внеску та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування
Питання/Тема
Чи потрібно утримувати ЄСВ із заробітної плати працівника-інваліда і за якою ставкою?
...

...

Відповідно до частини 13 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» для підприємств, установ і організацій  встановлюється єдиний внесок у розмірі 8,41 незалежно від групи інвалідності на заробітну плату працюючим інвалідам з моменту встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання підприємством завіреної копії довідки з акту огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності.

Порядок видачі такої довідки регламентується Положенням Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1317 «Положення про медико-соціальну експертизу», згідно якого комісія видає особі, яку визнано інвалідом або стосовно якої встановлено факт втрати професійної працездатності, довідку та індивідуальну програму реабілітації і надсилає у триденний строк виписку з акта огляду комісії органові, в якому інвалід перебуває на обліку як отримувач пенсії чи державної соціальної допомоги (щомісячного довічного грошового утримання), що призначається замість пенсії, та разом з індивідуальною програмою реабілітації - органові, що здійснює загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виписку з акта огляду комісії про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках та потреби у наданні додаткових видів допомоги.

Зауважмо, що фізичних осіб підприємці не зараховано до платників ЄСВ, які мають право здійснювати нарахування ЄСВ на зарплату для інвалідів, які у них працюють, в розмірі 8,41%. Серед інших пільг, передбачених для інвалідів щодо сплати ЄСВ, то для них можливе нарахування єдиний внеску менше ніж його мінімальне значення – тобто 422,65 грн/місяць. На інвалідів також поширюється обов'язок. Незважаючи на знижену ставку для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди для стягнення з фонду оплати праці єдиного внеску, із зарплати інваліда утримується 3,6 %, як і з будь-яких найманих працівників.

close icon
Інформація про документ
Актуально з:
01.09.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію