Стаття 95. Продаж майна, що перебуває у податковій заставі
Питання/Тема
Чи можна погасити податковий борг за рахунок майна, яке перебуває у податковій заставі, без попереднього стягнення контролюючим органом коштів платника?
...

...

Відповідно до пункту 87.1 статті 87 Податкового кодексу України (далі – ПК України) джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Водночас з метою забезпечення виконання платником податків, який має податковий борг, свого обов'язку зі сплати податку/збору до бюджету його майно відповідно до статті 88 ПК України передається у податкову заставу.

Отже, кошти, отримані від продажу майна платника, яке перебуває у податковій заставі, можуть бути джерелом для погашення податкового боргу такого платника.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію