Стаття 87. Джерела сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків
Питання/Тема
Чи може контролюючий орган погасити податковий борг з ПДВ за рахунок коштів, перерахованих на електронний рахунок в СЕА, без наявності судового рішення?
...

...

Відповідно до абзацу другого пункту 87.1 статті 87 Податкового кодексу України (далі – ПК України) кошти, які обліковуються в системі електронного адміністрування ПДВ, є джерелом самостійної сплати грошових зобов'язань з ПДВ, які виникли з 1 липня 2015 року. 

Водночас пунктом 95.3 статті 95 ПК України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Отже, погашення податкового боргу з ПДВ за рахунок коштів, зарахованих на електронний рахунок в СЕА, відповідно до пункту 95.3 статті 95 ПК України здійснюється за рішенням суду.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію