стаття 6. Соціальні виплати непрацездатним громадянам
Питання/Тема
Що таке надбавки, доплати, підвищення до пенсії та які їх особливості?
...

...

В теорії поняття надбавок, доплат та підвищень чітко не визначені та не розмежовані. Взагалі, надбавка, доплата та підвищення у пенсійному забезпеченні – це збільшення розміру пенсії за наявності у пенсіонера певних умов, таких як складні життєві обставини чи як заохочення за досягнення, що спрямовані на додатковий соціальний захист таких осіб.

По-перше, надбавки, доплати та підвищення не є окремими виплатами. Вони встановлюються та виплачуються разом з пенсією і оформити їх окремо не можна.

По-друге, найчастіше, за наявності умов, що дають право на призначення надбавки, особа має надати додаткові документи, підтвердити саме наявність законодавчо визначених умов.

По-третє, надбавки, доплати та підвищення не врегульовані  Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», вони містяться у низці законів, кожен з яких передбачає певну надбавку, доплату чи підвищення окремим категоріям громадян, а закон лише передбачає можливість їх отримання, що визначено у частині 1 статті 6.

Таким чином, спочатку особі розраховується основний розмір пенсії, який залежить від заробітної плати та страхового стажу, а всі інші суми, які становлять розмір пенсії, є надбавками, доплатами чи підвищеннями.

За загальним правилом за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком.

Особі, яка набула право на пенсію за віком, але виявила бажання працювати і одержувати пенсію з більш пізнього віку, пенсія призначається з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії з підвищенням розміру пенсії за віком.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію