стаття 53. Розмір допомоги на поховання пенсіонера
Питання/Тема
Який порядок звернення за допомогою на поховання?
...

...

Стаття 53 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" визначає, що у разі смерті пенсіонера виплачується допомога на поховання. Допомога на поховання є видом соціальниої послуги, що надається за рахунок коштів Пенсійного фонду, про що прямо передбачено частиною 3 статті 9 закону.

Допомога на поховання померлого пенсіонера надається управлінням Пенсійного фонду, в якому цей пенсіонер перебуває на обліку. Допомога на поховання органами Пенсійного фонду оформлюється лише особам, пенсія яким призначена, а також лише тим управлінням, в якому пенсіонер перебував на обліку, з джерел з яких здійснюється виплата пенсії.

Якщо особа не має права на пенсію та не отримує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», то виплата допомоги на поховання для таких осіб передбачена Порядком надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов'язалася поховати померлого, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 99 за рахунок коштів місцевого бюджету.

Законом не передбачено строк протягом якого особа може звернутися за допомогою на поховання, але Порядком виплати допомоги на поховання, затвердженого наказом від 26.12.1995 № 190/208 Міністерства соціального захисту населення України, Міністерства фінансів України, Міністерства праці України, Державного комітету по житлово-комунальному господарству України, Фонд соціального страхування України, Пенсійного фонду України, передбачено, що допомога на поховання виплачується в день звернення за нею.

У разі, коли одержувачем допомога своєчасно не витребувана, вона виплачується, якщо звернення за нею відбулося не пізніше шести місяців з дня смерті, у розмірі, який був встановлений на день смерті померлого. Тобто, звернутися за допомогою на поховання особа може протягом шести місяців з дня смерті пенсіонера.

Для оформлення допомоги на поховання надаються, за загальним правилом, наступні документи:

  •  заява про виплату допомоги на поховання;
  •  оригінал паспорта особи, що звертається за допомогою на поховання;
  •  свідоцтво про смерть;
  •  витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть.

Зазвичай, заява заповнюється в управлінні під час звернення особи за допомогою. Оригінал паспорта необхідний для встановлення особистості заявника та оформлення платіжних доручень на отримання допомоги на поховання.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2004
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію