Стаття 53. Наслідки застосування податкових консультацій
Питання/Тема
Чи може бути притягнуто до відповідальності платника податків, який діяв відповідно до податкової консультації?
...

...

Пункт 53.1 ПК України передбачає, що не може бути притягнуто до відповідальності платника податків, який діяв відповідно до податкової консультації, наданої йому у письмовій або електронній формі, а також узагальнюючої податкової консультації, зокрема, на підставі того, що у майбутньому така податкова консультація або узагальнююча податкова консультація була змінена або скасована.

Проте для притягнення до відповідальності (наприклад, застосування штрафу) потрібен склад правопорушення. Без протиправності не може бути складу правопорушення, а поведінка платника податків відповідно до податкової консультації в принципі не може бути протиправною, а тому не може мати наслідок у вигляді можливості притягнення до відповідальності.

Тобто надання консультації виключає протиправність поведінки платника податків відповідно до положень консультації як одну з умов для притягнення до відповідальності, а тому не може бути й мови про «не може бути притягнуто до відповідальності».

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію