стаття 51. Виплата пенсії у разі виїзду за кордон
Питання/Тема
Чи виплачується пенсія за кордон особам, що перебували на обліку в управліннях ПФУ на тимчасово окупованій території та в зоні проведення антитерористичної операції?
...

...

За загальним правилом, передбаченим статтею 51 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» уразі виїзду пенсіонера за кордон на постійне місце проживання пенсія продовжує виплачуватися. Це повязано з тим, що положення статті 49 цього закону, що передбачала припинення виплати визнано не конституційними.

Питання відносно виплати пенсій громадянам України, які постійно проживають за кордоном та яким пенсія виплачувалась за місцем останнього проживання в Україні на тимчасово окупованій території України або району проведення антитерористичної операції законодавством прямо не врегульовано.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 23.04.1999 № 4-5 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 20 травня 2015 року № 10-1) затверджено Інструкцію про порядок переказування пенсій громадянам, які виїхали на постійне місце проживання за кордон, та виплати пенсій пенсіонерам іноземних держав, які проживають в Україні.

Ця Інструкція визначає порядок переказування пенсій громадянам, які виїхали на постійне місце проживання за кордон, що здійснюється Пенсійним фондом України через публічне акціонерне товариство «Державний експортно-імпортний банк України», якщо інше не передбачено міжнародними договорами.

Так, особи, що перебували на обліку в управліннях тимчасово окупованої території чи тимчасово неконтрольованій території та мають постійне місце проживання за кордоном, мають звернутися із заявою до управління з питань міжнародного співробітництва Пенсійного фонду України про взяття на облік та виплату пенсії за місцем постійного проживання.

Такі особи мають надати документ, що засвідчує особу, та документ, що підтверджує постійне місце проживання. Звернутися необхідно особисто або через представника.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію