стаття 47. Виплата пенсії
Питання/Тема
Які умови та порядок виплати пенсії за довіреністю?
...

...

За змістом частини другої статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія може виплачуватися за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначаються законом. Виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду дії довіреності за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожний рік дії такої довіреності.

Довіреність на одержання пенсії засвідчується нотаріально або організацією, в якій довіритель працює або навчається, житлово-експлуатаційною організацією за місцем його проживання, а також адміністрацією стаціонарної лікувально-профілактичної установи, в якій він перебуває на лікуванні. Довіреності осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі, засвідчуються начальниками відповідних установ. Довіреність особи, яка проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, вона може бути посвідчена уповноваженою  на це посадовою особою органу місцевого самоврядування.

За довіреностями, засвідченими стаціонарними, лікувально-профілактичними закладами, виплата пенсії здійснюється один раз, після чого довіреність підлягає переоформленню.

Термін дії довіреності визначає сама людина, наприклад, один, три чи п'ять років. Але щороку пенсіонер повинен особисто подавати в органи Пенсійного фонду заяву на продовження виплати пенсії за цим дорученням.

Ця вимога спрямована на унеможливлення випадків незаконного отримання пенсійних виплат третіми особами.

Якщо пенсіонер з якихось причин не може особисто поновити заяву про отримання грошей за дорученням і не отримує призначену пенсію протягом шести місяців поспіль, виплата пенсії припиняється. Для відновлення виплати пенсії пенсіонеру потрібно звернутися з заявою про поновлення виплати в органи Пенсійного фонду.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Актуально з:
01.04.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію