стаття 44. Порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії
Питання/Тема
Куди звертатися за призначенням пенсії?
...

...

Відповідно до частини 1 статті 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Заява про призначення пенсії непрацюючим громадянам і членам їх сімей подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації), або законним представником відповідно до законодавства за місцем проживання (реєстрації) заявника. У разі, якщо особа, якій призначається пенсія, є неповнолітньою або недієздатною, заява подається батьками або опікунами (піклувальниками) за місцем їх проживання (реєстрації).

Заява про призначення пенсії працюючим громадянам (членам їх сімей- в разі втрати годувальника) подається працівником (членом його сім'ї – в разі втрати годувальника) до органу, що призначає пенсію, через уповноважену посадову особу підприємства, установи, організації. За бажанням особи така заява може бути подана особисто за місцем проживання (реєстрації).

Заява про переведення з одного виду пенсії на  інший, про перерахунок  пенсії  подається  до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання (реєстрації), а при необхідності - його  законним представником (батьками або опікунами (піклувальниками)) за місцем проживання (реєстрації) представника) .

Заява про  припинення  виплати  пенсії у зв'язку з виїздом за кордон,  поновлення виплати раніше призначеної пенсії, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на   повному   державному   утриманні,   про   виплату  пенсії  за довіреністю,   термін  дії  якої більше одного року (через кожний рік  дії  такої довіреності) тощо, подається пенсіонером (опікуном, піклувальником) особисто до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання  (реєстрації). 

Заява про виплату недоодержаної пенсії у  зв'язку  зі  смертю пенсіонера   подається  одержувачем  до  органів,  що  призначають пенсію, за місцем перебування на обліку померлого пенсіонера.

Заяву до  органу,  що  призначає пенсію,   про запит пенсійної справи  особи,  яка потребує опіки (піклування), якій опікун (піклувальник) не  призначений  і яка перебуває на довготривалому лікуванні у відповідному закладі, надає  адміністрація цього закладу.

Заява на запит пенсійної справи за  новим  місцем  проживання подається  пенсіонером  до органу,  що призначає пенсію,   за новим місцем проживання (реєстрації).

Якщо пенсіонер відбуває покарання, адміністрація установи, де пенсіонер відбуває покарання, надсилає органу,  що призначає пенсію, за місцезнаходженням  цієї установи повідомлення  про  прибуття засудженого до установи та довідку установи із зазначенням  реквізитів для перерахування пенсії.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію