Стаття 43. Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань
Редакції документа
Питання/Тема
Нерезидентом було прийнято рішення про закриття свого представництва, що вело свою діяльність на території України. Під час перевірки аудиту виявилася надмірна плата до бюджету по сплаті податку. Контролюючі органи письмово відмовили ліквідатору представництва в отриманні коштів за дорученням материнської компанії, мотивуючи, що кошти повертаються тільки на той банківський рахунок, з якого сплачувалися податки. Рахунок закритий. Яким чином це питання можливо вирішити? (запитання від користувача)
...

...

Загальний порядок повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань встановлюється статтею 43 Податкового кодексу України (далі – ПК України).

Відповідно до пункту 43.1 статті 43 ПК України, помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Отже, ПК України чітко встановлює, що повернення суми помилково та/або надмірно сплачених грошових зобов'язань здійснюється виключно платнику податку.

Платниками податків за пунктом 15.1 статті 15 ПК України визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок зі сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію