стаття 42. Індексація та перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, прожиткового мінімуму та страхового стажу
Питання/Тема
Чи зараховується стаж роботи за кордоном при перерахунку пенсії?
...

...

Відповідно до статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» однією з підстав для проведення перерахунку пенсії є продовження роботи пенсіонером після призначення пенсії.

Сплата страхових внесків є основною ознакою страхового стажу, а оскільки страхові внески за законодавством України не сплачувались, набутий  стаж не є страховим і не дає права на перерахунок пенсії. Стаж, набутий на території держави з якою укладено міжнародну угоду про взаємозарахування періодів роботи до трудового стажу, враховуються лише при призначенні пенсії.

Однак, Верховний Суд України у постанові від 25 листопада 2014 року по справі   № 21-457а14 зазначив, що перерахунок пенсії громадянам України, які працюють за межами України, відповідно до положень частини четвертої статті 42 Закону можливий у разі їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію