стаття 36. Умови призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника
Питання/Тема
Хто може претендувати на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника?
...

...

У статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні. Тобто, для отримання права на призначення пенсії особа має бути непрацездатною та перебувати на повному утриманні померлого годувальника.

Отже, за законом непрацездатними членами сім'ї є :

1) чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку, встановленого законодавством (60 років);

2) діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.

3) чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.

Отже, незалежно від того перебували на утриманні померлого годувальника чи ні, діти мають право на отримання пенсії у зв'язку з втратою годувальника. На рівні з ними мають право на отримання такої пенсії усиновлені діти, пасинок та падчерка (за умови, що вони не отримували аліментів від батьків).

Незалежно від перебування на утриманні мають право на пенсію чоловік (дружина), батько, мати, якщо дохід померлої особи був для них основним джерелом засобів до існування.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію