стаття 31. Групи інвалідності
Питання/Тема
Що таке загальне захворювання?
...

...

Загальне захворювання визначається як захворювання, що не перебуває в прямій залежності від професійного захворювання чи трудового каліцтва. Загальне захворювання може бути як причиною інвалідності, так і випадками тимчасової непрацездатності.

 Відповідно до статті 3 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» інвалідність як міра втрати здоров'я визначається шляхом експертного обстеження в органах медико-соціальної експертизи. Постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317 затверджені Положення про медико-соціальну експертизу та Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності.

 Відповідно до Положення про медико-соціальну експертизу, медико-соціальна експертиза визначає ступінь обмеження життєдіяльності осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, потребу в сторонньому нагляді, догляді або допомозі, реабілітації, реабілітаційний потенціал, групу інвалідності, причину і час її настання, професію, з якою пов'язане ушкодження здоров'я, а також ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) працівників, які одержали ушкодження здоров'я, пов'язане з виконанням ними трудових обов'язків. Детальніше пропонуємо ознайомитись із аналітикою «Що таке інвалідність? ».

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію