стаття 3. Суб'єкти системи пенсійного забезпечення в Україні
Питання/Тема
Хто є суб'єктами системи пенсійного забезпечення?
...

...

Суб'єкти системи пенсійного забезпечення – це учасники пенсійних правовідносин, які володіють достатньою правосуб'єктністю і наділені взаємними правами та обов'язками.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» суб'єктами солідарної системи є:

- застраховані особи, а в окремих випадках, визначених цим Законом, – члени їхніх сімей та інші особи;

- страхувальники;

- Пенсійний фонд;

- уповноважений банк;

- підприємства, установи, організації, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

Закон відносить до суб'єктного складу правовідносин пов'язаних з пенсійним забезпеченням і осіб, що беруть участь у відносинах, що передують власне пенсійним, а також осіб, які супроводжують пенсійні відносини.

Страхувальники сплачують за застрахованих осіб страхові внески, і таким чином створюють умови для виникнення пенсійних відносин. Безпосередні учасники пенсійних відносин – застраховані особи (у накопичувальній системі – особи на користі яких здійснюється накопичення та інвестування коштів) , у яких виникає право на пенсію і які бажають реалізувати таке право, а також органи, що безпосередньо й реалізують права таких осіб ( Пенсійний фонд, Накопичувальний фонд, недержавні пенсійні фонди) .

Інші ж суб'єкти виконують забезпечувальну функцію вже існуючих пенсійних правовідносин, адже отримує пенсійні виплати особа через поштові відділення чи на власні рахунки в установах банку.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію