Стаття 298. Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування
Питання/Тема
Чи правомірними є вимоги контролюючих органів, щодо обов’язкової реєстрації як платників ПДВ суб’єктів, які відмовились від спрощеної системи оподаткування?
...

...

В такій ситуації можливими є декілька варіантів. Так, в першому випадку, платник , що перебуває на спрощеній системі оподаткування перевищує граничну суму доходу , передбачену для групи платників єдиного податку на якій він перебуває. Досить часто виникають питання щодо суми яку необхідно брати до уваги в таких випадках – загальну суму доходу за останні 12 місяців, чи суму, на яку перевищено допустимий розмір доходу єдиного податку . Так, згідно зі статтею 181 ПК України, у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів / послуг, що підлягають оподаткуванню, нарахована ( сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 000 000 гривень ( без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням ( місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 ПК України. Так, платники податків , що перебувають на спрощеній системі оподаткування , у разі переходу на загальну систему оподаткування, зобов'язані реєструватись як платники ПДВ у разі перевищення суми доходу у розмірі 1 000 000 гривень. Отже, враховується при цьому не сума перевищення, а саме сума загального доходу.

У тому випадку коли платник єдиного податку самостійно виявляє бажання перейти на сплату інших податків , і сума доходу , при цьому, не перевищує 1 000 000 гривень, вимоги контролюючого органу щодо реєстрації такого платника , як платника ПДВ є неправомірними.


Експерт Taxlink
Костянтин ЧАРТОРИЙСЬКИЙ

close icon
Пов'язані питання/Теми
Чи включається до загальної суми доходу сільськогосподарського товаровиробника при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва сума коштів, отриманих за договором поворотної фінансової допомоги?Чи може особа подати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування в електронній формі?Яка дата вважається датою подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо її подано шляхом поштового відправлення?Якщо остаточне місце здійснення господарської діяльності особи, що бажає перейти на спрощену систему оподаткування визначити неможливо, які відомості відображати у рядку 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про перехід на спрощену систему оподаткування?Які наслідки неподання розрахунку доходу за попередній календарний рік при переході на спрощену систему оподаткування?
Інформація про документ
Вид платежу:
Єдиний податок
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію