Стаття 292. Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої - третьої груп 
Питання/Тема
Чи включається до доходу платника єдиного податку дохід отриманий від продажу основних засобів?
...

...

Групи платників єдиного податку поділяються залежно від суб'єктів (фізичні особи-підприємці, юриидичні особи), кількості найманих працівників, рівня річного доходу та виду їх діяльності.

До 2015 року було шість категорій платників, проте зараз налічується чотири групи єдиного податку.

Єдиний податок у 2016 році змінився несуттєво. Ставки податку збільшилися тільки для третьої і четвертої груп платників, а для третьої групи було знижено також рівень річного доходу, що дає змогу перебувати на спрощеній системі оподаткування до 5 мільйонів гривень.

Згідно з пунктом 292.1 статті 292 ПК України доходом платника єдиного податку є:

1) для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій) ; матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію