Стаття 286. Порядок обчислення плати за землю
Редакції документа
Питання/Тема
Що таке державний земельний кадастр?
...

...

Відповідно до п. 286.1. ПК України підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру . Ст. 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» встановлює, що Державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку , про розподіл земель між власниками і користувачами. Відповідно до ч. 2 ст. 5 закону Державний земельний кадастр ведеться на електронних та паперових носіях. У разі виявлення розбіжностей між відомостями на електронних та паперових носіях пріоритет мають відомості на паперових носіях.

Згідно зі ст. 6 закону:

- держателем Державного земельного кадастру є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин ( це Державне агентство земельних ресурсів України);

- адміністратором Державного земельного кадастру є державне підприємство , що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин ( це Державне підприємство «Центр Державного земельного кадастру»).

Слід відзначити, що в Україні місцевими органами влади створено й інші земельні кадастри, що містять інформацію про землі та земельні ділянки в межах відповідних адміністративно-територіальних одиниць. Такі бази даних функціонують за рахунок місцевих бюджетів з метою обліку земель та управління ними.

Однак такі кадастри не відповідають вищевказаним ознакам Державного земельного кадастру. Відтак відомості про земельні ділянки з таких «місцевих» кадастрів не можуть бути підставою для нарахування земельного податку.

close icon
Інформація про документ
Актуально з:
04.09.2015
Елемент податку:
 • Порядок обчислення податку
 • Зв'язки документа
  ?Поставте своє запитання
  Популярні податкові теми
  Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
  Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
  Відправити
  Замовити персональну презентацію