Стаття 281. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб
Редакції документа
Питання/Тема
На яку ділянку розповсюджуватиметься пільга по сплаті земельного податку, якщо особа є власником декількох земельних ділянок?
...

...

Згідно із п. 281.2. ПК України звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм.

Закон прямо не визначає механізму інформування платником податкового органу про своє бажання розповсюдити пільгу на конкретну земельну ділянку, якщо вона є власником кількох ділянок.

З даного питання Міндоходів України на Інформаційно-довідковому ресурсі роз'яснило, що фізична особа, яка належить до категорії осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, отримує таке право лише після оформлення права власності на земельну ділянку у законодавчо встановленому порядку та внесення відповідних даних до державного земельного кадастру. Разом з цим, для отримання пільги щодо сплати земельного податку фізична особа повинна подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення, посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи», посвідчення «Учасник бойових дій», посвідчення « Інваліда війни», посвідчення «Учасник війни», посвідчення «Члена сім'ї загиблого» тощо). Разом з цим, фізична особа, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання та право на застосування пільги відповідно до п. 281.1 ст. 281 ПКУ, може самостійно обрати земельну ділянку, на яку буде отримано пільгу. (Електронний ресурс: http://zir.minrd.gov.ua/main/bz/view/?src=ques)

close icon
Інформація про документ
Актуально з:
04.09.2015
Елемент податку:
  • Пільга з податку
  • Вид платежу:
    Плата за землю
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію