Стаття 271. База оподаткування земельним податком
Редакції документа
Питання/Тема
Що таке нормативна грошова оцінка земельної ділянки?
...

...

Відповідно до ст. 271 ПК України нормативна грошова оцінка земельної ділянки є базою оподаткування земельних ділянок платою за землю. П. 14.1.125 ст. 14 ПК України визначає нормативну грошову оцінку земельних ділянок для цілей розділу XIII, глави 2 розділу XIV кодексу як капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. З метою більш глибокого розуміння правової природи нормативної грошової оцінки необхідно звернутися до норм земельного законодавства, в першу чергу Закону України №1378 від 11.12.03 «Про оцінку землі» та Закону України «Про землеустрій». Ст. 1 Закону України «Про оцінку землі» надає аналогічне до норм ПК України визначення нормативної грошової оцінки - це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами. Ст. 5 вказаного закону визначає нормативну грошову оцінку як один з видів грошової оцінки землі, поряд з експертною, який використовується для визначення розміру:

- земельного податку,

- державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом,

- орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності,

- втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва,

- вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд,

- при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Таким чином, нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для наведених вище цілей переважно в публічно-правовій сфері, на відміну від експертної грошової оцінки, яка застосовується при укладенні цивільних договорів. Нормативна грошова оцінка проводиться шляхом виготовлення землевпорядної документації - технічної документації про нормативну грошову оцінку, яка після затвердження підлягає відображенню в Державному земельному кадастрі.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію