Стаття 270. Об'єкти оподаткування земельним податком
Питання/Тема
Що таке земельна ділянка як об’єкт оподаткування платою за землю?
...

...

Згідно з п. 14.1.74 ПК України земельна ділянка - частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, цільовим (господарським) призначенням та з визначеними щодо неї правами. Враховуючи наведене законодавче визначення, можна стверджувати, що від абстрактної «землі» земельну ділянку відрізняє наявність конкретних меж в натурі (на місцевості), які встановлюються в процесі відведення ділянки відповідно до земельного законодавства. У такій якості земельна ділянка виступає самостійним об'єктом земельно-майнових відносин та може бути об'єктом оподаткування платою за землю. Для цього визначальними є формування та державна реєстрація земельної ділянки. Формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.  Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера. 
Отже, формування земельної ділянки полягає у її ідентифікації як окремого об'єкту  шляхом визначення площі, меж на підставі землевпорядної документації у встановленому законом порядку, та внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру. За загальним правилом, формування земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок. 
Земельна ділянка як об'єкт оподаткування є обов'язковим елементом земельного податку. Без сформованої земельної ділянки, з визначеними межами, площею, цільовим призначенням сплата плати за землю неможлива. Аналогічна ситуація й зі іншим елементом податку, похідним від об'єкту - базою оподаткування, якою є нормативна грошова оцінка або площа ділянка (якщо нормативна грошова оцінка не проведена).

close icon
Інформація про документ
Актуально з:
04.09.2015
Елемент податку:
 • Об'єкт оподаткування
 • Вид платежу:
  Плата за землю
  Зв'язки документа
  ?Поставте своє запитання
  Популярні податкові теми
  Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
  Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
  Відправити
  Замовити персональну презентацію