Стаття 267. Транспортний податок
Редакції документа
Питання/Тема
Які особливості встановлення транспортного податку?
...

...

Як відомо, законодавець скасував збір за першу реєстрацію транспортних засобів (так званий транспортний збір). Натомість з 2015 року в Україні введено транспортний податок, або, як його ще називають, податок з власників транспортних засобів. Транспортний податок 2016, у свою чергу, зазнав значних змін в порівнянні з попереднім роком, зокрема в аспекті визначення об'єктів оподаткування та врегулюванні різноманітних проблемних ситуацій.

Транспортний податок відповідно до ст. 267 Податкового кодексу (далі – ПК України) є однією із складових податку на майно, поряд із платою за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Підпунктом 10.1 ПК України зазначено, що податок на майно є місцевим податком. При цьому відповідно до підпункту 10.2 ПК України місцеві ради обов'язково встановлюють податок на майно в частині транспортного податку. Тобто транспортний податок є обов'язковим місцевим податком, а його встановлення – обов'язок, а не право відповідних місцевих рад.

Транспортний податок був запроваджений в Україні в межах реалізації податкової реформи, а саме - Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 року, де пунктом 4 Прикінцевих положень зазначено  рекомендувати органам місцевого самоврядування у місячний термін з дня опублікування даного закону переглянути рішення щодо встановлення на 2015 рік податку на майно, зокрема і в частині транспортного податку.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Чи підлягає транспортний податок сплаті у 2015 році?З якого моменту визначається п’ятирічний період використання легкового автомобіля, який є об’єктом оподаткування транспортним податком у 2015 році? Які особливості сплати транспортного податку у 2015 році у випадку, якщо автомобіль досяг п’ятирічного терміну використання під час звітного податкового року?Чи оподатковується в 2015 році легковий автомобіль, який викрадено?Чи є законним податкове повідомлення-рішення про сплату транспортного податку, надіслане (вручене) фізичній особі-власнику легкового автомобіля контролюючим органом після 1 липня базового податкового року?З якого моменту сплачується транспортний податок у разі придбання автомобіля протягом року: з місяця, коли виникло право власності на автомобіль чи з місяця його реєстрації? Чи сплачується транспортний податок з тимчасово ввезених автомобілів?
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2016
Елемент податку:
 • Платник податку
 • Об'єкт оподаткування
 • База оподаткування
 • Ставка податку
 • Порядок обчислення податку
 • Податковий період
 • Строк та порядок сплати податку
 • Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
 • Пільга з податку
 • Вид платежу:
  Транспортний податок
  Зв'язки документа
  ?Поставте своє запитання
  Популярні податкові теми
  Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
  Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
  Відправити
  Замовити персональну презентацію