Стаття 267. Транспортний податок
Редакції документа
Питання/Тема
З якого моменту сплачується транспортний податок у разі придбання автомобіля протягом року: з місяця, коли виникло право власності на автомобіль чи з місяця його реєстрації?
...

...

Аналізуючи норми статті 267 Податкового кодексу можна помітити неоднозначний підхід законодавця до визначення місяця, з якого починається нарахування транспортного податку за неповний базовий податковий рік у зв'язку з придбанням транспортного засобу протягом року – з місяця, в якому виникло право власності на такий автомобіль ( пп. 267.6.2 і 267.6.4 ПК України) чи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу ( пп. 267.6.6 ПК України).

Постановою Кабінету Міністрів України N 1388 від 07.09.1998р. для власника встановлений 10-дениий строк після придбання автомобіля для його реєстрації. У ситуації, коли транспортний засіб був придбаний наприкінці одного місяця і до спливу 10-денного строку поставлений на реєстрацію вже в наступному місяці, принципове значення для сплати транспортного податку має визначення місяця, з якого почнеться нарахування податку.

Зважаючи на те, що однією з ознак платника транспортного податку є факт реєстрації автомобіля, що перебуває у власності такого платника , а факт початку використання транспортного засобу законодавець також пов'язує із його реєстрацією, можна зробити висновок, що саме реєстрація транспортного засобу має ключове значення для виникнення в платника обов'язку із сплати даного податку ,

Проте на даний момент за наявності колізії в нормі кодексу і відсутності судової практики та роз'яснень фіскальних органів варто зазначити, що задля уникнення виникнення можливої несплати транспортного податку все ж варто врахувати місяць придбання автомобіля, а в разі виникнення переплати – звернутися до контролюючого органу з відповідною заявою про повернення надміру сплачених коштів.

close icon
Пов'язані питання/Теми
Які особливості встановлення транспортного податку? Чи підлягає транспортний податок сплаті у 2015 році?З якого моменту визначається п’ятирічний період використання легкового автомобіля, який є об’єктом оподаткування транспортним податком? Які особливості сплати транспортного податку у випадку, якщо автомобіль, що є об’єктом оподаткування, досяг п’ятирічного терміну використання під час базового податкового року?Чи оподатковується в 2015 році легковий автомобіль, який викрадено?Чи є законним податкове повідомлення-рішення про сплату транспортного податку, надіслане (вручене) фізичній особі-власнику легкового автомобіля контролюючим органом після 1 липня базового податкового року?Яка відповідальність настає за несплату транспортного податку?Чи сплачується транспортний податок з тимчасово ввезених автомобілів?
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2015
Елемент податку:
  • Платник податку
  • Об'єкт оподаткування
  • База оподаткування
  • Ставка податку
  • Порядок обчислення податку
  • Податковий період
  • Строк та порядок сплати податку
  • Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
  • Пільга з податку
  • Вид платежу:
    Транспортний податок
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію