Стаття 266. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Редакції документа
Питання/Тема
Яким чином обчислюється база оподаткування для фізичних та юридичних осіб?
...

...

У відповідності до приписів ст. 23 ПК України, базою оподаткування визнаються конкретні вартісні, фізичні або інші характеристики певного об'єкта оподаткування . База оподаткування – це фізичний, вартісний чи інший характерний вираз об'єкта оподаткування , до якого застосовується податкова ставка і який використовується для визначення розміру податкового зобов'язання . База оподаткування і порядок її визначення встановлюються цим Кодексом для кожного податку окремо.

Варто зазначити, що база оподаткування для юридичних та фізичних осіб є однаковою, проте порядок її визначення різний. Так, база оподаткування об'єктів нерухомості , які перебувають у власності фізичних осіб , обчислюється податковим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно , що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків , зокрема документів на право власності ( пп. 266.3.2 ПК України).

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Які особливості реалізації пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?Які особливості звільнення від оподаткування податком на нерухомість ринку в порядку підпункту 266.2.2 ПК України?Як обчислюється податок на нерухомість у випадку розташування об'єктів нерухомості у різних адміністративно-територіальних одиницях з відмінними ставками податку?Які дії платника у випадку порушення контролюючим органом строку надсилання (вручення) ППР??Чи застосовується пільга, передбачена підпунктом «е» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України до тимчасових споруд?Якими документами підтверджується статус історичних пам'яток (в аспекті встановлення ставок податку Київською міською радою)?Що чинне законодавство розуміє під терміном «загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості»?Чи передбачені пільги по сплаті податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки для певних категорій громадян: інвалідів, учасників бойових дій, багатодітних сімей, тощо?Чи може податок бути оплачений юридичною особою, яка орендує об’єкт нерухомості у фізичної особи замість такого орендодавця?Яким чином здійснюється визначення бази оподаткування податку з нерухомості, відмінної від земельної ділянки, для фізичних та юридичних осіб, враховуючи законодавчі пільги?Яким чином сплачується податок, якщо об’єкт нерухомості перебуває у спільній частковій власності, і розмір кожної окремої частки не підлягає оподаткуванню за пп. 266.4.1 п. 266.4 ст.266 ПК України? Які документи необхідно подати власнику в підтвердження того, що будівля перебуває у власності кількох співвласників?Кого слід вважати власником об’єкта нерухомості, відмінного від земельної ділянки?Чи є декларація про готовність об’єкта до експлуатації (сертифікат) підставою для сплати податку?Чи сплачується податок юридичними особами за об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають на балансі сільськогосподарського підприємства, але не використовуються через аварійний стан?Що таке будівлі дитячих будинків сімейного типу?Чи необхідно юридичній особі подавати декларацію, якщо органи місцевого самоврядування не встановили податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?Яким чином застосовується пільга, запроваджена місцевою радою посеред податкового звітного року?За яким принципом здійснюється класифікація приміщень щодо застосування пільг у вигляді звільнення від сплати податку (цехи, складські приміщення, тощо): за належністю будівлі до певної категорії, чи фактичним використанням приміщення?Які документи підтверджують належність нерухомості до будівель промисловості?Які об’єкти житлової нерухомості вважаються непридатними для проживання?Якщо в будівлях промисловості також наявні побутові приміщення, чи сплачується в такому випадку податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?Що таке мала архітектурна форма?Чи сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо нерухомість здається в оренду?Чи потрібно сплачувати у 2015 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості?
Інформація про документ
Актуально з:
11.09.2015
Вид платежу:
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію