Стаття 255. Рентна плата за спеціальне використання води
Редакції документа
Питання/Тема
В якій точці визначається база оподаткування води: забору з водного об’єкту, надходження до підприємства чи використання підприємством? (Запитання від користувача В'ячеслава)
...

...

Відповідно до пункту 255.3 статті 255 ПК України об'єктом оподаткування рентною платою є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в системах водопостачання.

При заборі води ми вираховуємо не тільки той обсяг води, що ми використали, але й той, що втрачено в системі водопостачання. Для цього слід враховувати:

  • показники вимірювальних приладів (звісно, за їх наявності). Слід враховувати, що у випадку відсутності висновку про можливість встановлення вимірювального приладу, та відповідно відсутності такого приладу у суб'єкта господарювання, рентна плата за спеціальне використання води сплачується у двократному розмірі (додатково див. відповідний аналітичний матеріал);
  • конкретні технологічні дані, а саме показники тривалості роботи пристроїв та агрегатів.

Відповідно до Водного кодексу України використання води – це процес вилучення води для використання у виробництві з метою отримання продукції та для господарсько-питних потреб населення, а також без її вилучення для потреб гідроенергетики, рибництва, водного, повітряного транспорту та інших потреб. Забір води – вилучення води з водного об'єкта за допомогою технічних пристроїв або без них. Таким чином, забір води, як вилучення її з водного об'єкта, і є у розумінні Водного кодексу України використанням води. Відповідно, база оподаткування при заборі води визначається в точці забору з водного об'єкту, а поняття забір води і використання води підприємством в даному випадку є тотожними.

close icon
Пов'язані питання/Теми
Хто є платником рентної плати за спеціальне використання води?Чи є об’єктом оподаткування збір води для пожежогасіння, ліквідації стихійного лиха, гідроелектростанцій? (Запитання від користувача Андрія А.)ТОВ «Пансіонат Прибережний», смт. Затока, Одеської обл. здійснює видобування мінеральних вод та надає медичні послуги. За рік ми добули 2345 т. води. Розфасували в ємкості по 1.5 л. 1500 т. води, а решту – використали у лікарняних цілях. Визначте суму податку до бюджету. До якого бюджету сплачується рентна плата за спеціальне використання води? (Запитання від користувача Олега)Яким чином суб’єкт господарювання може обґрунтувати використання води як для задоволення власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, так і в виробничих цілях?Наша організація у 2014 р. здійснила забір води з ріки Дніпро в районі м. Канів в обсязі 755 тис. куб. м., в т. ч. в межах встановленого ліміту водокористування – 695 тис. куб. м. Викид стічних вод у водний об’єкт здійснений в обсязі 220 тис. куб. м. Скільки треба сплатити до бюджету?(Запитання від користувача Poulsen)Яким чином здійснюється обґрунтування можливості установлення водовимірювальних пристроїв?Наше сільськогосподарське товариство є платником єдиного податку на 4 групі. Ми займаємося вирощуванням та обробкою овочів. Для своєї діяльності ми здійснюємо забір води з басейну річки Стугна. Фактичний обсяг забору за рік склав 1875 тис. куб. м., в т. ч. для зрошування земель 1200,5 тис. куб. м. Ліміт використання 650 тис. куб. м. Визначте суму плати за користування водними об’єктами. (Запитання від користувача Rudenko)Хто є платником рентної плати за спеціальне використання води у разі, якщо суб'єкт господарювання при здійсненні господарської діяльності використовує воду для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, та надає в оренду власне приміщення (нежитлове або житлове) іншому суб’єкту господарювання?ТОВ «Дари моря» одержало ліцензію на вилов у Чорному морі камбали – 120 тис. т. та морського окуня 72 тис. т. Визначте суму платежів до бюджету. (Запитання від користувача Віктора)Організація здійснює сплав лісу на плотах в басейні річки Дністер. Чи буде вона сплачувати плату за користування водними об’єктами. Яким чином? (Запитання від користувача Тані)Як здійснюється сплата рентної плати за спеціальне використання води у разі придбання земельної ділянки із свердловиною для видобування підземної води (в т. ч. якщо свердловина законсервована) та який перший звітний (податковий) період для подання податкової звітності буде у разі фактичного використання води зі свердловини?Як юридичній особі слід повідомити контролюючий орган про свердловину, що знаходиться на придбаній земельній ділянці?Чи припиняється подання податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води у разі закінчення/анулювання дії дозволу на спеціальне водокористування/договору на поставку води, на підставі якого здійснювалося використання води?Які документи потрібно подавати разом зі звітністю за спеціальне водокористування?Чи потрібно юридичній особі, що має дозвіл на спеціальне використання води, та при цьому не є платником рентної плати за спеціальне використання води (пункт 255.2 статті 255 ПК України) подавати звітність до контролюючого органу?Чи необхідно водокористувачам у разі зміни умов водокористування повідомляти про це контролюючі органи?
Інформація про документ
Актуально з:
11.09.2015
Елемент податку:
  • Платник податку
  • Об'єкт оподаткування
  • База оподаткування
  • Ставка податку
  • Порядок обчислення податку
  • Податковий період
  • Строк та порядок сплати податку
  • Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
  • Пільга з податку
  • Вид платежу:
    Рентна плата
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію