Стаття 255. Рентна плата за спеціальне використання води
Редакції документа
Питання/Тема
Яким чином суб’єкт господарювання може обґрунтувати використання води як для задоволення власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, так і в виробничих цілях?
...

...

Відповідно до пункту 44.1 статті 44 ПК України платник податків при здійсненні своєї діяльності зобов'язаний вести облік основних показників визначених об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Отже, платник податків, враховуючи специфіку своєї господарської діяльності, а також дані первинних документів, може встановити напрям використання води та підтвердити, що він використовує воду виключно для власних питних та санітарно-гігієнічних потреб. Типовою формою первинного обліку використання води є Звіт про використання води за формою 2ТП-водгосп (річна) встановлений Порядком ведення державного обліку водокористування, затвердженим Наказу Міністерства екології та природних ресурсів від 16.03.2015 №78. Для того, щоб мати можливість вести облік без використання вимірювальних пристроїв платник податків повинен отримати обґрунтування про не можливість установлення лічильників. ПК України встановлює, що у разі відсутності вимірювальних пристроїв, якщо можливість їх встановлення існує, рентна плата сплачується у подвійному розмірі.
Слід враховувати, якщо платник податків має дозвіл (договір) на спеціальне водокористування та використовує воду не тільки для задоволення власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, він є платником рентної плати за спеціальне використання води за весь обсяг фактично використаної води. Тобто, у разі використання води у виробничих цілях, суб'єкт господарювання сплачує рентну плату за водокористування, що включає в себе обсяг води, який використовується для задоволення власних питних та санітарно-гігієнічних потреб.

close icon
Пов'язані питання/Теми
Хто є платником рентної плати за спеціальне використання води?В якій точці визначається база оподаткування води: забору з водного об’єкту, надходження до підприємства чи використання підприємством? (Запитання від користувача В'ячеслава)Чи є об’єктом оподаткування збір води для пожежогасіння, ліквідації стихійного лиха, гідроелектростанцій? (Запитання від користувача Андрія А.)ТОВ «Пансіонат Прибережний», смт. Затока, Одеської обл. здійснює видобування мінеральних вод та надає медичні послуги. За рік ми добули 2345 т. води. Розфасували в ємкості по 1.5 л. 1500 т. води, а решту – використали у лікарняних цілях. Визначте суму податку до бюджету. До якого бюджету сплачується рентна плата за спеціальне використання води? (Запитання від користувача Олега)Наша організація у 2014 р. здійснила забір води з ріки Дніпро в районі м. Канів в обсязі 755 тис. куб. м., в т. ч. в межах встановленого ліміту водокористування – 695 тис. куб. м. Викид стічних вод у водний об’єкт здійснений в обсязі 220 тис. куб. м. Скільки треба сплатити до бюджету?(Запитання від користувача Poulsen)Яким чином здійснюється обґрунтування можливості установлення водовимірювальних пристроїв?Наше сільськогосподарське товариство є платником єдиного податку на 4 групі. Ми займаємося вирощуванням та обробкою овочів. Для своєї діяльності ми здійснюємо забір води з басейну річки Стугна. Фактичний обсяг забору за рік склав 1875 тис. куб. м., в т. ч. для зрошування земель 1200,5 тис. куб. м. Ліміт використання 650 тис. куб. м. Визначте суму плати за користування водними об’єктами. (Запитання від користувача Rudenko)Хто є платником рентної плати за спеціальне використання води у разі, якщо суб'єкт господарювання при здійсненні господарської діяльності використовує воду для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, та надає в оренду власне приміщення (нежитлове або житлове) іншому суб’єкту господарювання?ТОВ «Дари моря» одержало ліцензію на вилов у Чорному морі камбали – 120 тис. т. та морського окуня 72 тис. т. Визначте суму платежів до бюджету. (Запитання від користувача Віктора)Організація здійснює сплав лісу на плотах в басейні річки Дністер. Чи буде вона сплачувати плату за користування водними об’єктами. Яким чином? (Запитання від користувача Тані)Як здійснюється сплата рентної плати за спеціальне використання води у разі придбання земельної ділянки із свердловиною для видобування підземної води (в т. ч. якщо свердловина законсервована) та який перший звітний (податковий) період для подання податкової звітності буде у разі фактичного використання води зі свердловини?Як юридичній особі слід повідомити контролюючий орган про свердловину, що знаходиться на придбаній земельній ділянці?Чи припиняється подання податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води у разі закінчення/анулювання дії дозволу на спеціальне водокористування/договору на поставку води, на підставі якого здійснювалося використання води?Які документи потрібно подавати разом зі звітністю за спеціальне водокористування?Чи потрібно юридичній особі, що має дозвіл на спеціальне використання води, та при цьому не є платником рентної плати за спеціальне використання води (пункт 255.2 статті 255 ПК України) подавати звітність до контролюючого органу?Чи необхідно водокористувачам у разі зміни умов водокористування повідомляти про це контролюючі органи?
Інформація про документ
Актуально з:
11.09.2015
Елемент податку:
  • Платник податку
  • Об'єкт оподаткування
  • База оподаткування
  • Ставка податку
  • Порядок обчислення податку
  • Податковий період
  • Строк та порядок сплати податку
  • Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
  • Пільга з податку
  • Вид платежу:
    Рентна плата
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію