Стаття 254. Рентна плата за користування радіочастотним ресурсом України
Редакції документа
Питання/Тема
Хто є платником рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України?
...

...

Можна говорити про те, що для визначення платника рентної плати ПК України виділяє фактично один головний принципплатником рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України є той, на чиє ім'я виданий дозвіл на експлуатацію радіочастотного ресурсу. Проте, в цьому випадку виключення встановлено для власників ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, оскільки для них потрібен дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу. Так, відповідно до Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України – датою початку користування радіочастотним ресурсом за ліцензією є дата отримання першого дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу.

Аналізуючи пункт 254.1 статті 254 ПК України можна виділити таких платників рентної плати за використання радіочастотного ресурсу:

1. Власник ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України.

2. Власник ліцензії на мовлення та дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою.


Ліцензія на мовлення видається телерадіоорганізаціям Національною радою з питань телебачення та радіомовлення. Водночас, наявність ліцензії не є самостійною умовою для визнання ліцензіата користувачем радіочастотним ресурсом України. Так, має бути ще дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу, який видається Українським державним центром радіочастот. В цьому дозволі зазначається смуга частот, за яку сплачується рентна плата (в самій ліцензії на мовлення її не визначено).
Така процедура зумовлена тим, що не кожна ліцензія на мовлення передбачає використання радіочастотного ресурсу України. Зокрема, це стосується ліцензій на ефірне мовлення. Інші види мовлення (супутникове, кабельне, багатоканальне) використання радіочастотного ресурсу не передбачають, дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу не обов'язковий, а отже, такі ліцензіати не є платниками рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України.

3. Власник дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою, отриманого на підставі договору з власником ліцензії на мовлення.

Існують випадки, коли суб'єкт самостійно мовлення не здійснює, але надає телекомунікаційні послуги телекомпаніям і радіостанціям. За таких умов телерадіоорганізація не є користувачем радіочастотного ресурсу України (вона не отримує дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу), а отже, платником збору стає оператор телекомунікацій, який фактично використовує РЧР з метою розповсюдження програм телекомпанії. Найпростіший приклад такого платника – оператор цифрової багатоканальної телемережі, який розповсюджує програми телерадіоорганізацій, що отримали ліцензії на багатоканальне мовлення з використання радіочастотного ресурсу. Телекомпанія в таких випадках не є платником збору, оскільки платником є оператор телемережі.

4. Власник дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та вимірювального приладу.

Використання радіочастотного ресурсу на підставі дозволів на експлуатацію здійснюється відповідно до статті 30 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» лише спеціальними користувачами, технологічними користувачами та радіоаматорами. Тобто особами, які використовують радіочастотний ресурс для власних потреб та не надають послуги третім особам з використанням радіочастотного ресурсу.

Юрист-аналітик Taxlink

Євгеній СОКУР

close icon
Пов'язані питання/Теми
Що становить собою рентна плата за користування радіочастотним ресурсом України? Що є об’єктом оподаткування рентною платою за користування радіочастотним ресурсом України?Хто не є платником рентної плати за користування радіочастотного ресурсу України?Яким чином обчислюється рентна плата за користування радіочастотним ресурсом України?Як платнику рентної плати обчислювати податкове зобов’язання, якщо він отримав ліцензію не на початку звітного періоду?Як сплачувати рентну плату за користування радіочастотним ресурсом, якщо особа має більше одного дозволу на експлуатацію в межах однієї смуги радіочастоти/регіону?Як визначати суму рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України, якщо у дозволі відсутня інформація щодо ширини смуги радіочастот, виду радіозв’язку?Чи буде сплачувати рентну плату за користування радіочастотним ресурсом України суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України, на мовлення та на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, але не отримав дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів і не користується радіочастотним ресурсом?Чи зменшиться сума податкового зобов’язання з рентної плати, якщо платник рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України з об’єктивних причин не використовує надану йому за ліцензією частоту протягом певного періоду часу? Яка відповідальність передбачена чинним законодавством у разі несвоєчасної сплати до бюджету рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України?Як розраховуються сума авансових внесків з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України та який їх строк сплати?Чи сплачують рентну плату за користування радіочастотним ресурсом суб’єкти малого підприємництва, що сплачують єдиний податок? За яких умов власник ліцензії на мовлення стає платником рентної плати?Власники яких ліцензій на мовлення повинні отримувати дозвіл на експлуатацію РЕЗ?Чи є платником рентної плати за користування радіочастотним ресурсом власник ліцензії на супутникове мовлення?Чи є платником рентної плати за користування радіочастотним ресурсом власник ліцензії на багатоканальне (цифрове) мовлення?
Інформація про документ
Актуально з:
01.07.2015
Елемент податку:
  • Платник податку
  • Об'єкт оподаткування
  • База оподаткування
  • Ставка податку
  • Порядок обчислення податку
  • Податковий період
  • Строк та порядок сплати податку
  • Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
  • Пільга з податку
  • Вид платежу:
    Рентна плата
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію