Стаття 226. Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів
Редакції документа
Питання/Тема
Чи потрібно переклеювати марки, якщо на момент реалізації ставка акцизного податку не відповідає тій, що зазначена на марці?
...

...

Згідно з п. 226.9 ПК України, немаркованими вважаються алкогольні напої з марками акцизного податку, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.

В інформаційному ресурсі «ЗІР» зазначено: «Отже, алкогольні напої, вироблені до введення нових ставок акцизного податку та марковані акцизними марками, на яких суму акцизного податку за одиницю маркованої продукції зазначено відповідно до ставок акцизного податку, що діяли до введення нових ставок акцизного податку, перебувають в обігу до повної реалізації у межах строку придатності до споживання».

Таким чином, переклеювати марки акцизного податку, якщо сума акцизу, зазначена на них, розрахована за ставкою, чинною на момент розливу (для алкогольних напоїв, вироблених на території України) або подання митної декларації (для імпортованих товарів) . Дане правило поширюється і на випадки, коли зміна ставок відбулася після розливу, але до реалізації виробником алкогольних напоїв.

Експерт Taxlink
Юлія ЛАВРЕХА

close icon
Пов'язані питання/Теми
Що таке плата за марки акцизного податку?Що таке маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів?Який порядок маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів?Що таке марки акцизного податку?Який порядок виробництва марок акцизного податку?Звіт про використання марок акцизного податкуЯкий порядок подання заявки-розрахунку марок акцизного податку?Який порядок продажу марок акцизного податку?Які підакцизні товари підлягають маркуванню?Чи вважаються товари з пошкодженими марками акцизного податку немаркованою продукцією?Чи може податкова застосовувати штраф щодо порушень вимог маркування імортованих алкогольних напоїв, якщо ставки на марках не відповідають чинним на момент виробництва марки?Чи несе відповідальність за немарковану підакцизну продукцію суб’єкт, який не є виробником чи імпортером такої продукції?Чи має право податкова нараховувати штраф на всю підакцизну продукцію, якщо встановлено підроблені марки акцизного податку лише на окремих товарах?Які наслідки нестачі марок акцизного податку у виробника?В яких випадках зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку не є порушенням законодавства?Чи можна використовувати раніше придбані акцизні марки, якщо відбулася зміна ставки акцизного податку?Чи можна використовувати марки акцизного податку, якщо затверджений новий зразок марок?Які наслідки відсутності маркування на алкогольних напоях та тютюнових виробах?
Інформація про документ
Актуально з:
11.09.2015
Вид платежу:
Акцизний податок
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію