стаття 21. Персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування
Питання/Тема
Що таке персоніфікований облік відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування?
...

...

В рамках реформування системи пенсійного страхування в Пенсійному фонді створена спеціальна інформаційна система – система персоніфікованого обліку відомостей (СПОВ), в якій накопичуються відомості про заробіток, дохід, внески і стаж застрахованих осіб (у тому числі з урахуванням умов роботи, які дають право на пільгове пенсійне забезпечення). Відомості про застраховану особу подаються страхувальниками та після відповідної обробки на місцевому рівні передаються до Державного реєстру застрахованих осіб. У цьому сховищі у вигляді електронних облікових карток накопичуються відомості про застрахованих осіб за весь період їх трудової діяльності, починаючи з 2000 року.

Використання даних персональної облікової картки спрощує процедуру оформлення пенсії і захищає застраховану особу від необхідності збору величезної кількості документів про заробіток (дохід). Крім цього, єдина централізована база даних дозволяє накопичувати та зберігати інформацію, що надходить зі всіх місць, де працювала людина протягом своєї трудової діяльності. Це дає можливість одержати інформацію про дохід і страховий стаж застрахованої особи в будь-якому управлінні Пенсійного фонду.

Електронна облікова картка також зменшує ймовірність помилок і, в першу чергу, спрямована на захист громадянина.

Відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» при призначенні пенсії страховий стаж і заробіток громадян з 1 липня 2000 року береться тільки за даними СПОВ. Тобто розмір пенсії безпосередньо залежить від того, в якому розмірі і як довго людина сплачувала внески до Пенсійного фонду.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію