Стаття 198. Податковий кредит
Питання/Тема
Які наслідки має формування податкового кредиту у неправильному періоді та виправлення помилки шляхом подання уточнюючих розрахунків?
...

...

Правила формування податкового кредиту встановлені пунктом 198.6 статті 198 Податкового кодексу України (далі – ПК України), який залежить від своєчасності реєстрації податковою накладної /розрахунку коригування, а саме:

- якщо податкову накладну/ розрахунок коригування вчасно зареєстровано в ЄРПН, то податковий кредит за ними визнають у періоді їх складання (таке право зберігається за платником протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної/ розрахунку коригування) ;

- якщо податкову накладну/ розрахунок коригування своєчасно не зареєстровано в ЄРПН, то податковий кредит за ними визнають у періоді їх реєстрації, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних/ розрахунків коригування.

Водночас, якщо ПДВ включено до податкового кредиту у неправильному періоді, наприклад у періоді складання податкової накладної, хоча вона не була своєчасно зареєстрована, то платник може скласти два уточнюючих розрахунки:

  • один – за період, у якому ПДВ було помилково включено до податкового кредиту для його відповідного зменшення та збільшення податкових зобов'язань з ПДВ, які підлягали сплаті до бюджету;
  • другий – за період, у якому податковий кредит мав бути сформований для його відповідного збільшення та зменшення податкових зобов'язань з ПДВ, які підлягали сплаті до бюджету.
Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
В якому порядку перенеситься від’ємне значення з ПДВ реорганізованого платника до його правонаступника?Чи має покупець товарів/послуг право на податковий кредит, якщо кошти за отримані товари/послуги були фактично сплачені третій особі, якій постачальник товарів/послуг переуступив своє право грошової вимоги до покупця?У якому періоді включається до податкового кредиту сума сплаченого ПДВ за податковими накладними, складеними у червні 2017 році?Які наслідки допущення в податковій накладній помилки у коді товару згідно з УКТ ЗЕД?Чи потрібно нараховувати ПДВ за пунктом 198.5 Податкового кодексу України, якщо платником не був сформований податковий кредит за товарами, послугами та/або необоротними активами, які надалі використовувались у неоподаткованих ПДВ операціях або поза межами господарської діяльності такого платника?Чи може покупець право на податковий кредит за операцією, у якій перша подія відбулася до його реєстрації платником ПДВ, а друга – після такої реєстрації?Чи може неприбуткова організація, платник ПДВ формувати податковий кредит?Чи можна сформувати податковий кредит за неоплаченими товарами/послугами?Чи можна сформувати податковий кредит за операціями з отримання безповоротної фінансової допомоги?Чи потрібно нараховувати податкові зобов'язання з ПДВ за пунктом 198.5 статті 198 ПК України у разі втрати зерна внаслідок його доробки?Хто має право на податковий кредит і на кого СТО повинна виписати податкову накладну за здійснення операції з ремонту автомобіля, якщо вартість таких робіт була оплачена страховою компанією з вирахуванням франшизи? Правила нарахування податкових зобов'язань з ПДВ на підставі пункту 198.5 статті 198 ПК УкраїниЯкі податкові наслідки має забезпечення працівників підприємства мобільним (стільниковим зв’язком)?Яким чином було змінено порядок формування податкового кредиту у 2014-2015 рр.?У якому звітному періоді покупець повинен відобразити податковий кредит, якщо товар передано перевізникові, на дату передачі оформлено податкову накладну, але покупець отримав товар у наступному місяці? Чи виникає у платника податків право на податковий кредит у випадку реєстрації податкової накладної із запізненням?Що робити в тому випадку, якщо платник податків включив до податкового кредиту (наприклад, за березень) суму ПДВ, яка містилась в податковій накладній, яку постачальник зареєстрував із запізненням (наприклад, у квітні)?Яка різниця між виконанням зобов'язання, переходом права власності на товар та отриманням товарів?Як визначається податковий кредит при імпорті товару?Що дає право платнику податків на формування податкового кредиту?Протягом якого терміну платник ПДВ має право включити суми сплаченого податку до податкового кредиту по податкових накладних, отриманих до вступу в дію Податкового кодексу України (дія закону в часі)?Як формується податковий кредит з ПДВ при придбанні питної води для офісу?
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2018
Вид платежу:
Податок на додану вартість
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити