Стаття 198. Податковий кредит
Редакції документа
Питання/Тема
Чи має покупець товарів/послуг право на податковий кредит, якщо кошти за отримані товари/послуги були фактично сплачені третій особі, якій постачальник товарів/послуг переуступив своє право грошової вимоги до покупця?
...

...

Відповідно до частини першої статті 509 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

За частиною першою статті 110 ЦК України сторонами у зобов'язанні є боржник і кредитор. Частина третя цієї статті 110 ЦК України встановлює, якщо кожна зі сторін у зобов'язанні має одночасно і права, і обов'язки, вона вважається боржником у тому, що вона зобов'язана вчинити на користь другої сторони, і одночасно кредитором у тому, що вона має право вимагати від неї.

Таким чином, постачальник є боржником покупця стосовно свого обов'язку поставити такому покупцю товари/послуги і водночас такий постачальник є кредитором покупця відносно права отримати від нього грошову винагороду за поставлені товари/послуги.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
В якому порядку перенеситься від’ємне значення з ПДВ реорганізованого платника до його правонаступника?У якому періоді включається до податкового кредиту сума сплаченого ПДВ за податковими накладними, складеними у червні 2017 році?Які наслідки допущення в податковій накладній помилки у коді товару згідно з УКТ ЗЕД?Чи потрібно нараховувати ПДВ за пунктом 198.5 Податкового кодексу України, якщо платником не був сформований податковий кредит за товарами, послугами та/або необоротними активами, які надалі використовувались у неоподаткованих ПДВ операціях або поза межами господарської діяльності такого платника?Чи може покупець право на податковий кредит за операцією, у якій перша подія відбулася до його реєстрації платником ПДВ, а друга – після такої реєстрації?Чи може іпотекодержатель формувати податковий кредит у разі стягнення предмета іпотеки шляхом набуття права власності на нього в рахунок погашення боргу?Чи має право на податковий кредит іпотекодержатель, який внаслідок погашення грошового боргу набув у власність предмет іпотеки?Чи може неприбуткова організація, платник ПДВ формувати податковий кредит?Чи можна сформувати податковий кредит за неоплаченими товарами/послугами?Які наслідки має формування податкового кредиту у неправильному періоді та виправлення помилки шляхом подання уточнюючих розрахунків?Чи можна сформувати податковий кредит за операціями з отримання безповоротної фінансової допомоги?Чи потрібно нараховувати податкові зобов'язання з ПДВ за пунктом 198.5 статті 198 ПК України у разі втрати зерна внаслідок його доробки?Хто має право на податковий кредит і на кого СТО повинна виписати податкову накладну за здійснення операції з ремонту автомобіля, якщо вартість таких робіт була оплачена страховою компанією з вирахуванням франшизи? Правила нарахування податкових зобов'язань з ПДВ на підставі пункту 198.5 статті 198 ПК УкраїниЯкі податкові наслідки має забезпечення працівників підприємства мобільним (стільниковим зв’язком)?Яким чином було змінено порядок формування податкового кредиту у 2014-2015 рр.?У якому звітному періоді покупець повинен відобразити податковий кредит, якщо товар передано перевізникові, на дату передачі оформлено податкову накладну, але покупець отримав товар у наступному місяці? Чи виникає у платника податків право на податковий кредит у випадку реєстрації податкової накладної із запізненням?Що робити в тому випадку, якщо платник податків включив до податкового кредиту (наприклад, за березень) суму ПДВ, яка містилась в податковій накладній, яку постачальник зареєстрував із запізненням (наприклад, у квітні)?Яка різниця між виконанням зобов'язання, переходом права власності на товар та отриманням товарів?Як визначається податковий кредит при імпорті товару?Що дає право платнику податків на формування податкового кредиту?Протягом якого терміну платник ПДВ має право включити суми сплаченого податку до податкового кредиту по податкових накладних, отриманих до вступу в дію Податкового кодексу України (дія закону в часі)?Як формується податковий кредит з ПДВ при придбанні питної води для офісу?
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2018
Вид платежу:
Податок на додану вартість
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію