Стаття 192. Особливості визначення бази оподаткування в окремих випадках (порядок коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту)
Питання/Тема
Чи потрібно складати розрахунок коригування при відступленні права вимоги?
...

...

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 512 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Отже, відступлення права вимоги – це передача кредитором своїх прав за цивільно-правовим зобов'язанням третій особі (новому кредитору).

Зі свого боку податкова накладна відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі – ПК України) складається на дату виникнення податкових зобов'язань з ПДВ.

За загальним правилом, передбаченим пунктом 187.1 статті 187 ПК України, податкова накладна може бути складена на дату, що відбулася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника;

б) дата відвантаження товарів або оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг.

Таким чином, може бути відступлене:

а) право грошової вимоги постачальника до замовника щодо отримання оплати вартості товару/послуги – у такому випадку, очевидно, що податкова накладна була складена на дату відвантаження товару/ оформлення акта про надання послуг/ виконання робіт;

б) право товарної вимоги замовника до постачальника щодо здійснення поставки товару/послуги – у такому випадку, очевидно, що податкова накладна була складена на дату зарахування передоплати.

Для відповіді на запитання щодо складання розрахунку коригування до податкової накладної за операцією з постачання товару/ послуг у випадку відступлення права вимоги кожний із зазначених вище варіантів необхідно розглянути окремо.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Чи може платник ПДВ зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування до податкової накладної, яка до 01.02.2015 не підлягала реєстрації?Чи складається розрахунок коригування при поверненні покупцем неякісного товару?Як складається розрахунок коригування до податкової накладної і як він відображається у податковій декларації з ПДВ?Чи може постачальник скласти розрахунок коригування до податкових накладних, складених до 01.02.2015, про зменшення суми податкових зобов’язань, якщо реєстрація платником ПДВ покупця була анульована?Як коригувати податкові зобов’язання з ПДВ у зв’язку з поверненням покупцю, платнику ПДВ коштів за непоставлені товари або повернення покупцем, платником ПДВ товарів, якщо постачання такого товару має безперервний або ритмічний характер?Як виправити помилку у зведеній податковій накладній, яка полягає у відсутності позначки, що така податкова накладна є зведеною?Як скласти розрахунок коригування до податкової накладної, що була виписана на дату отримання авансу, у разі подальшої зміни номенклатури товарів/послуг?Чи можна в одному розрахунку коригування зазначати різні причини коригування?Як правильно заповнити розрахунок коригування до податкової накладної у випадку зміни кількості товару/послуги без зміни ціни?Який умовний ІПН вказувати у розрахунку коригування, якщо він змінився після того, як податкова накладна була складена та зареєстрована в ЄРПН?На яку дату складається розрахунок коригування?Чи необхідно платнику ПДВ виписувати розрахунок коригування до податкової накладної, виписаної на суму попередньої оплати за операцією з постачання товарів, які будуть ввезені на митну територію України, якщо до моменту митного оформлення таких товарів їх коди згідно з УКТ ЗЕД змінено?Протягом якого терміну платник ПДВ має можливість на проведення коригування податкових зобов\'язань та податкового кредиту?Чи зобов’язаний платник ПДВ коригувати податкові зобов’язання за простроченою дебіторською заборгованістю?Хто з контрагентів (постачальник чи покупець) має зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування до податкової накладної, якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації вартості товарів/послуг (податкова накладна складена з порушенням порядку її заповнення, змінено номенклатуру товарів/послуг тощо)?Чи потрібно платнику податків здійснити коригування суми ПДВ у випадку зміни курсу НБУ щодо іноземної валюти у зовнішньоекономічних контрактах або, якщо іноземна валюта є грошовим еквівалентом вартості договору у гривнях (запитання від користувача Anna_N)? Чи зобов\'язаний покупець відкоригувати податковий кредит на підставі розрахунку коригування, якщо кредит при придбанні таких товарів/послуг був сформований на підставі заяви зі скаргою на постачальника у разі його відмови надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації?Яким чином має бути відкорегована сума податкових зобов’язань при постачанні товарів неплатникам ПДВ у випадку їхньої відмови прийняти товар, що не був ними оплачений?
Інформація про документ
Актуально з:
01.12.2018
Елемент податку:
  • База оподаткування
  • Вид платежу:
    Податок на додану вартість
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію